Kerékpártúra a Balaton körül 2020

Iskolánkban már hagyomány, hogy kerékpár túrát szervezünk tanulóinknak a Balaton körül, így már-már rutinosan indult az idei biciklis túra. A tavalyi tanévben, az EFOP 3.3.7-es pályázat keretében az iskolának sikerült beszereznie 4 új kerékpárt, melyek „bevetésre kerültek”, így most még több gyermeknek tudta az iskola biztosítani, hogy részese legyen ennek a különleges élménynek Végül összesen 30 fővel indult útnak a „Szent Imrés” különítmény, hogy 3 nap alatt körbe tekerje a magyar tengert. Az időjárás nagyon kedvező volt, a precíz – járványügyi előírások maximális betartásával történő – szervezésnek köszönhetően a háttér infrastruktúrát jelentő tevékenységek – pl.szállítás, szállások, pihenők, étkezés – is remekül alakultak. A 210 kilométeres távot 3 szakaszban tették meg: Zamárdi-Balatonederics, Balatonederics-Paloznak, Paloznak-Siófok útvonalon haladva. Felejthetetlen élmény, hatalmas siker volt ez a teljesítmény minden résztvevőnek. Akik részesei voltak ennek – a kihívásokkal teli, közösséget építő, egymásra figyelést tanító, természeti csodákat feltáró – kirándulásnak, megfogalmazták: ezt folytatni kell, „jövőre veletek ugyanitt”!

 

Boller Péter testnevelő, mk. vezető feljegyzései alapján összegezte: Horváth Krisztina