Visszatekintés a nyárra

Visszatekintés a nyárra

A Tomori Pál Katolikus Gimnázium, Technikum és Kollégium tanulóinak többsége tartalmas és mozgalmas nyári szünetet tudhat maga mögött. Végzős diákjaink számára bizonyára a felvételi eredmények megismerése jelentette a legnagyobb izgalmat. Összességében elmondható, hogy a felsőfokú oktatási intézményekbe jelentkezett tanulóink 90 %-a folytathatja tanulmányait a választott egyetemen vagy főiskolán. A legtöbben a Szegedi Tudományegyetemen fognak tovább tanulni, de lesznek volt diákjaink a Corvinus Egyetemen, a Pécsi Tudományegyetemen, az ELTE-n és a Közszolgálati Egyetemen is. Az alsóbb évfolyamosok közül sokan dolgoztak vagy a szakmai gyakorlatukat teljesítették. A Honvédelmi Sportszövetség által szervezett Elite-Challange-Cadet Edition elnevezésű táborban három diákunk állta ki a próbát, Bató András, Sipos Gergő és Tóth András. A feladatok a Survivor próbatételeire hasonlítottak, rendkívüli fizikai, szellemi és lelki megterhelést jelentettek a résztvevők számára. A többség idő előtt kénytelen volt feladni a versenyt, a mi fiaink végig kitartottak! Két tanulónk, Ancsa-Molnár Roland és Dorcsák Péter filmet forgatott német testvérvárosunkban, Bad Schönbornban a testvérvárosi kapcsolat 20 éves fennállásának megünneplése keretében. Hagyományteremtő szándékkal rendeztük meg augusztus 28-án az Országos Kadét Kupa döntőjét, amelybe az online fordulók sikeres teljesítése után 15 csapat jutott be az ország minden tájáról. A versenyzők elsősorban a gyakorlati tudásokról és rátermettségükről adhattak számot a hét állomáson, ahol a feladat a felderítés és tájékozódás, a lövészet, a gránáthajítás, az akadálypálya leküzdése, az íjászat, az elsősegélynyújtás és egy történelmi, hadtörténeti teszt megoldása volt. Az első helyezést a tiszatelki Hunyadi Mátyás Általános Iskola csapata érte el.

  32 33 34

Szeptember 1-jén azzal a reménységgel és bizakodással kezdtük el az új tanévet, hogy Isten segítségével online oktatás nélkül sikerül megvalósítanunk az éves terveinket, de ha mégsem így történik, készen állunk az alkalmazkodásra is.

Havasi Helén