A magyar kultúra napja a Szent József Katolikus Általános Iskola és Óvodában

kep45

 

 

 

Iskolánkban 2023. január 23-án hangzott el a magyar kultúra napjára összeállított műsor, amelyet a 6.a osztályosok adtak elő. Az összeállítás történeti áttekintést adott országunk, vármegyénk és városunk gazdag, sokszínű kultúrája kiemelkedő jelentőségű alkotóinak, gondolkodóinak, találmányainak, művészeti eredményeinek sorából. Megjelent benne a koronázási palást, a kalocsai királyfej, de a halasi csipke és a kalocsai hímzés is. Szent István királyunk intelmeiből, III. Béla okleveléből éppúgy hangzottak el gondolatok, mint Janus Pannoniustól, Balassi Bálinttól, Petőfi Sándortól vagy Móra Ferenctől. Megjelent a kocsi és az acél hengerszék képe is. Megjelent, hiszen a prózai előadást diasorozat kísérte, ami elképzelhetőbbé, átélhetőbbé tette a tanulók számára az elhangzottakat.

 

232  3252

5474  

    Ünnepségünket a 200 éves magyar Himnusz eléneklésével zártuk, majd Seffer Attila atya és Dózsáné Mohos Mónika igazgatónő gondolatait hallgattuk meg.