Adventi visszatekintő

kep23

Talán még soha nem volt eseményekben és lelkiekben ennyire gazdag adventünk, mint az idén. December 6-án felkereste iskolánkat a Szent Miklós püspök utódja, aki szép éneklésért szaloncukrot osztogatott a tanulóknak. Ugyanezen a napon került sor a hagyományos Mikulás-futásra, amelyen nem csak a középisoklások, hanem az általános iskolák alsó és felső tagozatos tanulói is indulhattak. A nagyjából 2 km-es táv lefutása után a résztvevőket meleg tea és sütemény, a győzteseket pedig ezen felül oklevél is várta. A helyi Egészségfejlesztési Iroda által szervezett kampány keretében az idén is sok gyümölcsöt és zöldséget kaptak diákjaink, amelyekből kreatív alkotásokat kellett készíteniük. Az erre fordított osztályfőnöki órák nagyon jó és közösségformáló hangulatban teltek. Iskolánk ebben az évben is csatlakozott a Katolikus Karitász országos ajándékgyűjtési akciójához. A beérkezett ajándékokat lelkes diákok válogatták össze és csomagolták be, másnap pedig 64 „angyalbatyut” juttatunk el Kalocsára. December 12-én délután három buszt töltöttek meg azok a tanulóink, akik Szegedre mentek korcsolyázni, majd megnézték az ünnepi díszbe öltöztetett városközpontot és persze a karácsonyi vásárt. A múlt héten a színjátszó körösök betlehemes pásztorjátékot mutattak be az idősek otthona lakóinak, akik nagyon hálásak voltak az előadásért és a látogatásért. Az igazi újdonságot azonban iskolalelkészünk, Kullai Attila atya rorate miséi jelentették. Az aula egyik sarkában a ministráns fiaink segítségével igazi, az alkalomhoz méltó kápolnát alakított ki, és mindig több diák jött el, mint amennyire a székek behordásakor számítottak. A liturgia, Attila atya gondolatai és a szép adventi énekek mindenkit megérintettek, és arra is megtanítottak, hogy milyen az igazi várakozás.

 

5464  24    574  675  3453

Az utolsó tanítási napot osztályprogramokkal, szentmisével és a kilencedik évfolyam műsorának megtekintésével töltöttük el.

 

565  rzr  rzr

rzr  ete  rtzr 

Reméljük, hogy a komolyan megélt adventi készülődés mindenki szívében meghozza a gyümölcsét karácsonyra!

Havasi Helén